!!!Úhrada dobírkou dočasně omezena!!!

Educo 307100 Detaily

Neohodnoceno
Značka: Educo
2 072 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Barevná hra Detaily se zabývá konceptem „částí celku“ a je nepřímou přípravou na čtení.

Děti používají černé rámečky k izolaci detailů od odpovídajících úkolových karet.

Pro nalezení polohy, tvaru a barev je nutná trpělivost a vytrvalost. Výsledky si děti mohou sami zkontrolovat.

Obsah:
4 obrazové desky
48 úkolových karet
12 černých rámečků
dřevěná krabička (27 x 20 x 3 cm)

Detailní informace

Detailní popis produktu

CÍL:
Hra Detaily je hra, kde se děti učí o pozorování polohy, tvaru a barvy na vzorových kartách. Také se učí konceptu - „části celku“.
Tento materiál je nepřímou přípravou na čtení.

Způsob hry Detaily:
Při představování hry by měl učitel krátce předvést, jak hra funguje.

Začněte výběrem jedné ze 4 pracovních karet. Umístěte všech 12 černých rámečků na kartu. Demonstrujte pozice rámu, jak fungují a jak zkontrolovat, zda je jejich umístění správné. Umístěte pracovní kartu před sebe - ujistěte se, že šipka na kartě směřuje nahoru (pryč od vás).
Umístěte úkolovou kartu do hromádky vedle pracovní karty - šipky na těchto kartách by také měly směřovat nahoru (pryč od vás).
Úkolové karty jsou kódovány detailem z pracovní karty: květ, motýl, kruhy a různé postavy. Cílem je vybrat úkolovou kartu a přizpůsobit ji „detailu“, který je zvýrazněn černém rámečkem na pracovní kartě. Pokud je výběr správný, odstraňte černý rámeček a vyberte jinou úkolovou kartu. Pokračujte v tomto procesu, dokud nebudou z pracovní karty odstraněny všechny černé rámečky.

Možnosti:
Volné experimentování
Učitel si vybere úkolovou kartu. S dítětem se podívejte na pracovní kartu a zkuste zjistit, kde se „podrobnosti“ zobrazené na úkolových kartách shodují s „detaily“ uvedenými na pracovní kartě.

Když je nalezen, umístěte černý rámeček kolem oblasti tak, aby viditelný „detail“ byl totožný s „detailem“ na úkolové kartě. Zkontrolujte odpověď otočením úkolovou kartou; zadní strana ukazuje správnou polohu karty.

Pokud je zvolena správná odpověď, nechte dítě pracovat samostatně a vykonejte všechny úkoly na pracovní kartě. Po dokončení může dítě pracovat s další sadou karet, dokud nebudou dokončeny všechny 4 sady.

Skupinová hra - Hledání správného umístění (2 - 4 děti)
Rozdělte pracovní karty a úkolové karty, tak že každé dítě má svůj vlastní set.
Hra začíná tím, že se jedno dítě snaží dokončit úkol. Pokud je vybraná správná úkolová karta, karta se převrátí a umístí vedle pracovní karty - je na řadě další dítě. Pokud zvolíte nesprávnou kartu, umístí se dospod hromádky a je na řadě další dítě.

Během této fáze si děti mohou navzájem pomáhat při hledání správných karet, pokud mají potíže s řešením. Hra pokračuje, dokud všechny děti nedokončí své úkoly. Karty se poté otáčejí ve směru hodinových ručiček a hra pokračuje, přičemž každé dítě má novou sadu karet.

Pro větší obtížnost a zvýšení koncentrace dejte každému dítěti dva nebo tři úkoly, které splníte najednou.

Skupinová hra - Hledání správného zadání (2 - 4 děti)
Učitel vybere pracovní kartu a umístí ji do středu stolu (Nechte děti sedět ve stejném směru jako šipka na pracovní kartě). Poté na pracovní kartu umístí 4 až 8 černých rámečků a rozloží úkolové karty lícem nahoru na stůl. Ať se děti střídají a zahájí tím, že oznámí, které zadání hledá a poté hledá mezi úkolovými kartami to správné.
Když je vybraná karta, odpověď se kontroluje na zadní straně, aby se zjistilo, že je správná. Pokud ano, dítě si kartu ponechá a další dítě si vybere kartu. (Černý rámeček by měl zůstat tam, kde se úroveň obtížnosti hry nemění). Pokud je odpověď nesprávná, je úkolová karta vrácena na původní hromádku.
Hra pokračuje, dokud nejsou dokončeny všechny úkoly.
Pokud s tím mají děti potíže, nechte děti používat všech 12 černých rámečků na 1 pracovní kartě.

 

 

 

 

 

 

 

Educo

Doplňkové parametry

Kategorie: Educo - Montessori pomůcky
Záruka: 2 roky
Věk: 4 roky, Předškolák
Minimální věk: 4 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: