!!!Úhrada dobírkou dočasně omezena!!!

Educo 305300 Plus

Neohodnoceno
Značka: Educo
1 698 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Tyto úkoly vypadají jako matematické součty, ale místo čísel mají tvary a barvy v určitém pořadí.

Hraní komunikační hry zvyšuje sluchovou paměť a podporuje týmovou práci.

Odpovědi si mohou děti samy zkontrolovat. 

Minimální věk: 4 roky

Obsah:
16 úkolových karet
2 dřevěné stojany
7 dřevěných kolíčků
28 dřevěných tvarů 
dřevěná krabička (35,5 x 16,5 x 5 cm)

Produktový manuál: 305300 - Plus - produktový manuál EN

Detailní informace

Detailní popis produktu

CÍL:
Se hrou Plus děti procvičují své pozorovací schopnosti, komunikaci, své motorické dovednosti a prostorové vnímání.

Děláním úkolů se děti učí, jak se skládají tvary, který tvar je na prvním místě a který patří za něj.
Úkoly mají podobu ¨součtů¨. Co děti získají, když přidají jeden tvar do jiného tvaru? Výsledkem je tvar kompozice. Při hraní komunikační hry děti trénují svou sluchovou paměť popisováním tvarů a mluvením.
Protože při hře Plus si děti mohou zkontrolovat výsledky sami, mohou pracovat samostatně a hrát si spolu a budovat tak dobrou týmovou spolupráci.

Jak používat hru Plus:
Volně experimentujte bez úkolových karet.

Učitel ukáže dětem, jak umístit podpěry pod pracovní desky, a zasune kolíky do otvorů. Děti nyní mohou volně experimentovat s herní deskou a tvary. Objeví, že všechny druhy tvarů mohou umístit na sebe na herní desku. Otočením jednotlivých tvarů se změní jejich pozice a objeví se nové tvary. Obtáhnutí tvarů tužkou na velkém listu papíru mohou nyní vytvářet i další kombinace tvarů. Vybarvením nebo malování těchto tvarů vytvoří „umělecká díla“. Tímto způsobem se děti seznamují s materiály a uplatňují svou schopnost pozorování a motorických dovedností.

Volně experimentujte s úkolovými kartami
Dalším krokem je „přečtení“ úkolových karet. Skládají se z různých stupňů obtížnosti. Šipky na kartách označují směr, počet teček stupeň obtížnosti. Barva šipek ukazuje, které karty patří k sobě. Odpovědi jsou na zadní straně.
Začněte tím, že dítě samostatně nebo s jiným dítětem provede úkoly ze série s červenými šipkami a jednou tečkou. Pokud dvě děti spolupracují, pomáhají si navzájem a vyměňují si karty, dokud nejsou splněny všechny úkoly. Než budou tvary otočeny do správné polohy, bude to vyžadovat určitou praxi!
Pokud projdete první sérií úkolů, lze další sérii provést v následujícím pořadí: modrá, poté zelená a nakonec karty s fialovou šipkou.
U každé nové série by měl učitel vysvětlit cíl. Pak mohou děti hru Plus hrát samostatně.

Partnerská hra (2 x 2 děti)
Když si děti zvykly na materiály a mohou ovládat své motorické dovednosti, lze hru hrát také s 2 x 2 dětmi. Děti sedí naproti sobě a mezi nimi jsou herní desky. Každé dítě má úkolovou kartu. Chcete-li začít s řadou 1 (čtyři úkolové karty), každé dítě si na desce činností vytvoří své vlastní tvary (podle úkolové karty). Odpověď lze zkontrolovat otočením karty. Děti pak čekají jeden na druhého a karty jsou předávány následujícímu hráči, aby všechny děti mohly všechny karty použít jednou.
Zejména spolupráce na jedné hrací desce a čekání na sebe navzájem značně zatěžují motorické dovednosti a trpělivost dětí; je proto vhodná pouze pro starší děti.
Pro děti, které mají problémy s motorickými dovednostmi, mohou být hrací desky umístěny naplocho na stůl místo používání stojanů. Tímto způsobem mohou dobře provádět přiřazování tvarů na kolíky. Později si mohou vyzkoušet cvičení s postavenou hrací deskou.

Komunikační hra
Toto je hra pro dvě děti, které jsou obeznámeny s materiály, znají barvy a mohou také pojmenovat nebo popsat všechny tvary. Jedno dítě má řadu úkolových karet a druhé má herní desku, včetně krabičky se všemi tvary.
Dítě s kartami má na starosti úkoly a "čte" je nahlas (zleva doprava, počínaje šipkou).
Dítě s úkolovými kartami musí nyní jasně stanovit, jaké tvary musí druhé dítě zvednout (např. Velký žlutý kruh) a jak musí být tvary umístit na herní (malý červený trojúhelník s plochou stranou nahoru). Dítě s herní deskou to provede a pak společně kontrolují odpovědi na zadní straně úkolových karet.
Nyní může druhé dítě „číst“ další úkol atd.

Všestrannost hry Plus poskytuje spoustu náročných cvičení, dokonce i pro děti, které už něco umí a mají větší nároky na stupeň obtížnosti u hry!

 

 

 

Educo

Doplňkové parametry

Kategorie: Educo - Montessori pomůcky
Záruka: 2 roky
Věk: 4 roky, Předškolák
Minimální věk: 4 roky
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: