!!!Úhrada dobírkou dočasně omezena!!!

Nienhuis Montessori Čísla a žetony: Mezinárodní verze

Neohodnoceno
754 Kč
Dostupnost 3 - 5 dní

V závěrečné fázi práce s čísely od 1–10 dítě uplatňuje své dovednosti v přiřazování množství a symbolu identifikací a umístěním číslic ve své správné posloupnosti a následným přidružením odpovídajícího počtu počítadel pod nimi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Čísla a žetony

Je Montessori pomůcka, díky které si děti uvědomují pořadí čísel v řadě a pochopí čísla jako taková.
Originální sada obsahuje: dřevěné číslice a 55 dřevěných žetonů v červené barvě.

Proč si hrát s čísly a žetony?

Mnozí rodiče jsou pyšní na to, že jejich dítě umí počítat i do 20-ti, ale pro děti je to naučená říkanka, kterou rádi opakují. Ve skutečnosti si pod čísly neumí vybavit, co to přesně znamená a pomocí žetonů jim vlastně odhalíte, co vlastně číslo je. Pochopí množství.

Kromě objevování výše zmíněného děti objevují také sudá a lichá čísla a tudíž jim pokládáte základy dělitelnosti. Později děti využijí žetony i k dalším operacím jako je sčítání a odečítání.

Pro koho je pomůcka vhodná?
Tato pomůcka je vhodná pro děti, které už jsou seznámené s pořadím čísel od 1 – 10, a které znají číslice. Většinou před touto hrou pracovaly s Červeno - modrými tyčemi, Pískovými číslicemi a Vřeténky. Jsou vhodné pro děti přibližně od 4 let, ale využijí je i druháci při sčítání a odčítání.

NÁVOD na práci s těmito materiály:

Můžeme si hrát na koberci nebo na nějaké široké podložce, kde je hodně místa.

Nejprve vyložíme čísla od jedničky do desítky a vysvětlíme, že pod to budeme ještě dávat žetony. Nejlepší je vždy mezi číslo položit ruku a pak položit další číslo. Rozložený materiál zabere hodně prostoru a dítě by mělo vidět všechna čísla vedle sebe.

Když dítě vykládá čísla, už by mělo mít zvládnuté, jak jdou čísla za sebou. Pokud to ještě neumí, je třeba to s nimi procvičovat s těmi hrami, na které tato hra navazuje. Také dítě může zaskočit složení desítky ze dvou čísel. O tom si s ním můžeme hezky popovídat.

Jakmile máme vyskládaná čísla, vyložíme žetony. Začneme jedním, potom vyložíme dva, tři a tak dále.

Vykládáme je vždy stejným způsobem, nejdříve pár vedle sebe, pak do středu žeton lichého čísla. Nyní poznáme, jestli nám nějaký žeton nechybí, protože jich na to spotřebujeme opravdu 55. Pokud nám nějaký zbyl, je to znamení, že jsme někde udělali chybu.

Sudé – liché

Jakmile vidíme celý obraz srovnaných čísel, na první pohled vidíme logickou posloupnost. Také zaznamenáme, že se střídají sudá a lichá čísla. Na to můžeme dítě upozornit ukázáním prstů, kde je lichý žeton navíc a kde není. Při sudém čísle prstem poukážeme na poslední žeton v umístění.

Chlapci ale i děvčata si také oblíbí hru na autíčka. Autíčko projede cestičkou mezi sudými žetony, u lichých ne.

Nakonec sudá a lichá čísla rozdělíme a do jedné linie dáme sudá a do další pod ně lichá. Nezapomeneme je názorně vyjmenovat a říct tedy: 2, 4, 6, 8, 10 jsou sudá čísla. 1, 3, 5, 7, 9 jsou lichá čísla.

Pokud už dítě pochopilo množství a sudá, lichá čísla, můžeme žetony využít při sčítání a odečítání, pokud je to na dítě moc velká operace a nedokáže to vypočítat z hlavy.

  

 

 

 Doplňkové parametry

Kategorie: Nienhuis Montessori
Záruka: 2 roky
Věk: 4 roky, Předškolák
Minimální věk: 4 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: