!!!Úhrada dobírkou dočasně omezena!!!

Nienhuis Montessori Smirkové číslice - Krabička

Neohodnoceno
486 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Krabička na Písková čísla

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Písková čísla

Písková čísla je montessori materiál, pomocí kterého představujeme dítěti symboly od 0 - 9 a jejich odpovídající jména. Hra na zjišťování čísel připravuje dítě pro psaní čísel. Písková čísla patří do sekce matematiky, ale patří také mezi senzorické materiály, protože při jejich poznávání dítě využívá zrak a hmat. Slyší, jak se číslo jmenuje. Naučí se pojmenovat symbol čísla.

Montessori materiály Smirkové číslice se skládají z: 9-ti kartiček s čísly. K nim je vhodná i dřevěná krabička na uskladnění čísel v průběhu hry. 

NÁVOD na práci s těmito materiály:

Nejdříve si oddělíme pracovní plochu plátýnkem, na které pokládáme montessori materiály.

Uchopíme kartu s číslem jedna, a řekneme. “Toto je jedna.” A přejedeme jedničkou prstem. “Sáhni si na číslo jedna.” Dítě přejede jedničku prstem. Potom dáme do levého horního rohu a pokračujeme dvojkou.
Uchopíme dvojku. “Toto je číslo dva” a přejedeme dvojku prstem. “Sáhni si na dvojku.” Dítě přejede dvojku prstem. Kartu přesuneme nahoru do řady vedle jedničky.
Uchopíme trojku, “toto říká tři” a přejedeme prstem trojku. “Sáhni si na trojku.” Dítě přejede prstem trojku. Kartu přesuneme nahoru do řady vedle dvojky.
Pak znova ukážeme na jedničku a řekneme: “Tato karta říká jedna, tato karta říká dva.” “Můžeš mi ukázat jedna?” Dítě ukáže jedna.
Poté ukážeme na dvojku, “Toto říká dva.” Ukážeme na trojku: “Toto říká tři.”. Můžeš mi ukázat kde je tři? Dítě ukáže tři.

Pokud se dítě splete, v žádném případě neříkáme, že udělal/la chybu. Nebo ne, toto není tak.
Pouze uděláme lekci ještě jednou. Ukážeme na číslo – “Toto říká jedna, toto říká dva. Můžeš mi ukázat jedničku?” Dítě bude mít aha moment a ukáže správně na podruhé. A nebude frustrované, že udělalo předtím chybu.

Pak se dítěte zeptáme: “Co je toto?” Řekne číslo. “Co je toto?” Řekne číslo. 
Výborně sis vedl/la!

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Nienhuis Montessori
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.15 kg
Věk: 4 roky, Předškolák
Minimální věk: 4 roky
Rozměry: 120x90x70 mm
Vyrobeno: Sri Lanka
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: