!!!Úhrada dobírkou dočasně omezena!!!

Nienhuis Montessori Sčítací had: Skleněné korálky

Neohodnoceno
743 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Dřevěná krabička s barevnými lištami 1-9 a devíti zlatými lištami po 10-ti, které se používají v materiálu Montessori sčítacím hadu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Sčítačí had


Materiál je kompletní, pokud obsahuje následující propriety: 

  • Podnos se 3-mi krabičkami a
  • Červenou krabičku s barevnými korálky od 1 – 9
  • Zlatou / dřevěnou krabičku se zlatými korálky po deseti korálkách
  • Černou krabičku s bílým víčkem pro 1 sérii černo – bílých korálků od 1 – 9.

Ideálně pracujeme se Sčítacím hadem na stole, kde má dítě přehledně před sebou celou sadu a jednoduše s tím dokáže operovat.

Součástí balení je červená podložka. V Montessori je červená barva znakem pro sčítání.

Cílem této montessori pomůcky je procvičování sčítání, pochopení rozkladu čísla. Systematická práce s tímto materiálem pomůže dítěti uvědomit si kombinace sčítaných čísel a součtů a pomůže jim praxí sčítání zautomatizovat.

Pro koho je materiál určen: pro děti od 5 – 7 let.

 

NÁVOD pro použití sčítacího hada

Pokud s touto prací ještě dítě nemá vůbec zkušenost, ať otevře první červenou krabičku a povídá o tom, co vidí. Potom druhou, až se propracuje k poslední.

Nejprve si vezmeme černou krabičku a srovnáme si černo-bílé korálky do schodů tak, aby šly za sebou. Nejdříve černý, pak dva černé, pak tři černé, pak čtyři černé, pak pět černých a jeden bílý, a tak dále postupně do deseti nad sebe, dokud je všechny nevyložíme.

Krabičku uklidíme na podtácek a vyndáme červenou krabičku, kde jsou barevné  korálky a postupně z nich dítě vytvoří hada. Bavíme se s dítětem, jak je asi dlouhý, ze začátku postačí, když bude krátký. Pobavíme se o tom, kde má hlavu, kde tělo a kde ocas.

Tipy na to, kolik korálků dohromady v hadovi asi je, nás jistě překvapí. Proto si hrajeme s dítětem i na tuto hru a tipujeme. Červenou krabičku uklidíme na podtácek.

Pak začneme počítat korálky, a když napočítáme deset, mezi desátý a jedenáctý korálek si vložíme záložku z papíru nebo si mezi tyto vložíme hrot červené pastelky.

Těchto prvních deset napočítaných korálků nahradíme zlatými deseti korálky. A nahradíme tam i počet korálků, který zbýval mezi těmi černo-bílými. A samozřejmě nezapomeneme uklidit nahrazené barevné korálky, které jsme tam měli původně, do krabičky.

Postupujeme dále a nahrazujeme desítky barevných korálků zlatými desítkami a doplňujeme ty korálky, které nám zbyly černo – bílými, dokud neproměníme celý ocas hada ve zlatý – po desítkách a poslední kus barevných korálků.

Závěrem nám krásně vyjde například tři desítky a třeba 6 modrých korálků – snadno dojdeme k tomu, že je to 36.

Jako vedlejší hru může být tipování, jakou barvu asi bude mít na konci had hlavu, než dojdeme k výsledku. Můžeme se s dítětem pobavit, zda je možné, že by mohl mít had i zlatou hlavu a dítě si to i může vyzkoušet, jak by to mělo vypadat, aby se skutečně dopočítalo a měl celou zlatou barvu.

Jak si zkontrolovat správnost?

Již máme součet hada 36 – zlatého hada se šesti modrými korálky. Předtím jsme však také měli 36 jiných korálků. Ty si můžeme přepočítat v krabičce, protože jsme si je tam po každém odložení uklidili.

 Doplňkové parametry

Kategorie: Nienhuis Montessori
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 0.25 kg
Věk: 5 let, Předškolák
Minimální věk: 5 let
Rozměry: 130x110x40 mm
Vyrobeno: Sri Lanka
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole: