!!!Úhrada dobírkou dočasně omezena!!!

Soutěž

logouvod

Ahoj,

připravili jsme pro Vás soutěž o 1 ks Educo E523001 Počítací ruce.

Pravidla soutěže:

Vyhrát může každý zákazník, který u nás na e-shopu  v termínu od 1.4.2020 do 31.5.2020 dokončí a uhradí nákup libovolné výše a vloží fotografii na téma montessori na náš Facebook s popisem v příspěvku. Zároveň materiál zašle do zprávy na FB stránky @montrziste.cz.

Dne 3.5.2020 vybereme 5 nejoriginálnějších a 5 s nejvíce lajky a z nich vylosujeme jednoho výherce, kterému zašleme tuto krásnou cenu.*

Podívejte, jak se s touto pomůckou má pracovat:

 

ruce

Detailní popis produktu

Tři, dva, jedna... začněte počítat!
Ruce jsou nejpřirozenější fyzickou pomocí, která existuje. Náš desítkový systém počítání je založen na nich a doslova je máme po ruce. Obě ruce, každá s 5-ti prsty, mají jasnou snadno použitelnou strukturu, díky které můžete vidět částku jediným pohledem.

Děti se učí počítat s prsty a také jak s nimi reprezentovat realitu. Sladkosti a kuličky mohou být symbolizovány prsty. Jsou vazbou mezi objekty a číselným uspořádáním. Děti nadále používají prsty, i když bychom raději, aby tak již neučinily. Děje se to většinou záludným, zevrubným způsobem, s rukama pod stolem nebo s jemnými pohyby z prstů. Důvod, proč děti i nadále počítají svými prsty, je většinou kvůli tomu, že je zakázáno používat je místo toho, aby rozvíjely jejich správné uvažování. Naopak tím, že se stávají „šikovnými“ pomocníky prstů, přestanou potřebovat počítat na ruce.

Počítací dovednosti vyžadují dobře rozvinuté porozumění číslům. Děti se naučí umět představit si čísla a být schopni to spojit s číslovými spojeními a případně součty (mentální aritmika). Když se ruce používají dobře, poskytují důležitou podporu porozumění číslům. Tam, kde jsou ruce zpočátku typem počítací pomůcky, postupně se stávají fyzickými a vizuálními pomůckami a prostředky pro kontrolu odpovědí.

Obsah / vysvětlení

  • Počítací ruce přicházejí jako pár a jsou masivním dřevěným produktem.
  • Ruce mohou být připevněny ke stojanu, nebo můžete obě ruce odejmout ze stojanu a držet je v ruce. Jednou rukou při provádění výukových činností. Druhou rukou máte možnost umístit vedle ní i obrázkové karty a ukazovat na ně.
  • Ruce zůstávají připevněny k desce a studenti pak mohou popsat, co vidí.
  • Prsty se ohýbají pomocí tlustého elastického pásku a zcela sklopí dolů na dlaň.
  • Ruce jsou díky svému designu také ideální pro použití studentem samostatně. Ruce zůstávají pevně vzhůru a nevyžadují žádné vysoké motorické dovednosti, aby prsty složily nebo narovnaly.

 

Metoda práce s Počítacími rukami

Pro děti v raném dětství a předškolní děti: zkoumání a formování pozornosti
I u velmi malých dětí lze Počítací ruce použít jako pomůcku k prozkoumání.

Ať dítě položí ruce na dřevěné Počítací ruce: Je tam opravdu tolik prstů, kolik máš na ruce?
Složte prsty dolů; můžeš udělat to samé?
Počítejte prsty; nejprve společně nahlas, pak sami.
Kolik sladkostí je ve tvé krabičce? Ukažte na Počítacích rukou stejný počet.
Pamatuješ si, kolik bambulek máš panďulákovi? Součet bambulek ukaž na Počítacích rukou.
Vzpomeňte si: Kdy máš narozeniny? Nebo tvoje maminka a tatínek?

Existuje mnoho příležitostí, jak můžete Počítací ruce využít v průběhu celého dne. 

Skupina 1 - 2: Seřaďte si čísla
Počítací ruce mohou děti prozkoumat také jinými způsoby. 
Proto, aby poznaly, jak jdou čísla za sebou, mohou procvičovat díky různým dětským písničkám. Jako je: jedna, dva, tři, čtyři, pět, cos to Janku, cos to sněd?

Nebo píseň Arizona:

"Jedna a dva a tři a čtyři a pět a šest a sedm a osm a devět a deset a klobouk a hůl a chleba a sůl a Arizona. Dopředu dozadu na bok a zpět."

 

Ukazujeme kroky na Počítacích rukou a můžeme se i protáhnout a zapohybovat se. Pohyb je při učení velmi vhodný, protože děti uvolňují energii a zrychlují myšlenkové procesy. Dopřejte jim si zahrát a pak se vrátit k rukám dle libosti.   

Cílem hry je učení pořadí čísel dopředu a dozadu. Když zpíváte písničky, počítání provázejte na rukách.

Děti, dělejte, že jste ztratily hlas a odpovídejte na otázky učitele pouze rukama. Dávejte číselné signály někomu jinému; Můžete to udělat jinak? 4 na jedné straně nebo po 2 prstech na obou rukou, nebo ...?

Skupina 3: Vypracování číselných hádanek
Zkoumání pomůcky Počítací ruce se stává vážnějším;

Nechte děti zahrát si hádanky a sledujte příběh rukama.
Zkoumejte obrázky a určujte počet na rukou.
Věci, které je obtížné udělat s vašima vlastníma rukama, lze snadno provést pomocí dřevěných rukou;

Například:

  • 6 znázorněné jako 4 a 2,
  • 6 znázorněné jako 3 a 3,
  • 6 znázorněné jako 5 a 1.

Napište čísla na tabuli nad Počítací ruce. Když dáte ruce pryč, vědí stále studenti, jaké bylo celé číslo?
Držte 8 prstů za zády. Před dítětem je Počítací ruka. Kolik prstů musí být zobrazeno na druhé dřevěné ruce, aby se na obou rukách objevilo stejné číslo? Obrázky prstů jsou zobrazeny rychle. Dívej se a uč se. Použijte ruční výpočet. Výpočet 8 - 5 spočítáme ne tak, že odečítáme postupně prst po prstu, ale odebráním celé ruky. Počítání se stane prediktivním. Číslo je dáno podle počtu prstů na 1 ruce.
Co když odebereme nebo přidáme 2, 3, 5?

Skupina 4: Praktický výpočet
Čísla se zvětšují o 8 + 7. Startovní číslo je uvedeno na Počítací ruce, zbytek je proveden mentální aritmetikou.
Při odečítání součtů s čísly nad 10 lze dřevěné Počítací ruce kombinovat s vašimi vlastními rukama 12 - 5. Nejprve si vezměte 2 a pak 3. Nebo si vezměte celou ruku. Ruce vám pomohou zkontrolovat a prokázat, že vaše strategie výpočtu byla správná.

logo

*Jedná se o soutěž a společnost Facebook není pořadatelem soutěže a nemá s ní žádnou souvislost. Montrziste.cz si vyhrazuje právo během soutěže upravit pravidla.

 

Krásný den